Náš tým

Jirka Maršík - bicí, zpěv, konference a leadr kapely

Zakládající člen naší dixielandové kapely a její leader. Mluví plynule polsky, ale i česky se s ním lze domluvit. Hrál na bicí v divadle Ypsilon, písničky skládal a hrál také s Jaroslavem Velímským, alias Kapitánem Kidem.  Tam také neunikl pozornosti nově se rodícího country spolku Sešlost, se kterým si rád bouchne ještě dnes. Kromě toho, že bubnuje a zpívá, má rád trampské a country písně a kuřecí řízky. 

e-mail:  martinokh@seznam.cz

Gabina Hradecká ing - zpěv a triangel

Patří mezi naše nejmladší členy a má za sebou úspěšné vystupování v libereckých pěveckých sborech. Je to bývalá spolupracovnice Jirky Munzara a splnil se jí sen o zpívání s naší kapelou. A je to naše ozdoba . Tlačila na Jiřího Munzara tak dlouho až povolil a představil nám ji. A dobře udělal. 

Petr Švejnar baskytara a zpěv

Hraje od mládí. Projel s muzikou kus světa. Hraje a zpívá.

Petr Munzar čtyřstruné banjo a kytara

Tak toto je skutečně nejmladší člen kapely. Hraje i zpívá.

Jiří "Bali" Huněk Ing Trombón

Od základní školy až po ukončení vysoké školy hrál v několika kapelách. Po vojně a skoro třicetileté pauze, když už pozoun ve sklepě zarostl do paučin, pavouky vyhnal a pod vedením prof. Jiřího Roudnického začal skoro od začátku. Po třech letech cvičení a hraní s kapelou Náznaky, kterou  "shodou náhod"  vede Jirka Munzar  se stal členem i našeho  týmu.

Pepa Vaniš - klimpr

Tento dlouholetý muzikus, jehož prvním dixielandovým počinem bylo přibližně před 38 lety banjo, se vyznačuje zvláštností v muzikantském povolání nevídanou: hraje rád a i zadarmo (pětikilo nejsou žádný prachy). Hrál s mnoha slavnými kapelami, z legendárních jmenujme jen SAMOROSTY, VOLUPSIJE, UQ BAND nebo SEŠLOST. Zvládá ovládat několik klávesových nástrojů najednou a je dokonalým interpretem morbidních ftipů.

Mirek Dědek - klarinet

Na klarinet hraje od roku 1953, na další hudební (nejen dechové) nástroje od roku 1956. Má za sebou účinkování v těchto tělesech: Dechová hudba V.Jelínka, Taneční orchestr J.Pantůčka., Plukovní, posádková a přehlídková hudba na vojně, Academic jazz band Kotel,  Orchestr Jiřího Pecháčka Celestýnka, momentálně je stálým členem libereckého Big Bandu M.Ottla. Na klárinet fouká v OLD STARS dixielandu Liberec od 2010.

Áda Štrejl - saxofon , klarinet a zpěv

Na klarinet hraje od 1957. Učil ho Ferebauer (Šmajda) z Dubného, kapelník Babouků. V průběhu věků prošel celou řadou dechovek i tanečních kapel z celé republiky. Jmenujme jen kapely Babouci, Májovák z Karviné, Swig Band Vlasty Oderského, Desperádi, Sešlost, UQ band a mnoho dalších. Až nakonec v roce 1985 začala Ádova spolupráce s libereckým dixialandem OLD STARS, kde nejprve působil jako zvukař a řidič,  dnes už dlouhá léta zpívá a zahraje si na klarinet i sax. Dobrovolně se ujal nevolené funkce tiskového mluvčího.