Náš tým

Jirka Maršík - bicí, zpěv, konference a leadr kapely

Zakládající člen naší dixielandové kapely a její leader. Mluví plynule polsky, ale i česky se s ním lze domluvit. Hrál na bicí v divadle Ypsilon, písničky skládal a hrál také s Jaroslavem Velímským, alias Kapitánem Kidem.  Tam také neunikl pozornosti nově se rodícího country spolku Sešlost, se kterým si rád bouchne ještě dnes. Kromě toho, že bubnuje a zpívá, má rád trampské a country písně. 

e-mail:  martinokh@seznam.cz

Gabina Hradecká Ing. - zpěv a triangel

Patří mezi naše nejmladší členy a má za sebou úspěšné vystupování v libereckých pěveckých sborech. Splnil se jí sen o zpívání s naší kapelou. Je to naše ozdoba

Áda Štrejl - saxofon , klarinet a zpěv

Na klarinet hraje od roku 1957. Učil ho Ferebauer (Šmajda) z Dubného, kapelník Babouků. V průběhu věků prošel celou řadou dechovek i tanečních kapel z celé republiky. Jmenujme jen kapely Babouci, Májovák z Karviné, Swing Band Vlasty Oderského, Desperádi, Sešlost, UQ band a mnoho dalších. Až na konec v roce 1985 začala Ádova spolupráce s libereckým dixielandem OLD STARS, kde nejprve působil jako zvukař. Dnes už dlouhá léta zpívá a hraje na klárinet a saxofon. Dobrovolně se ujal nevolené funkce tiskového mluvčího.

Pepa Vaniš - piano, klávesy

Po J.Maršíkovi druhý služebně nejstarší člen. Začínal ve studentské kapele
Krokus. Do Libereckého Dixielandu nastoupil na sklonku roku 1972 jako
banjista. Záhy však musel přesednout k pianu a banju už se pak věnoval jen
sporadicky. Má rád i country music a souběžně s dixielandem působil postupně
v mnoha country kapelách – např. Samorosti, Sešlost a Volupsije. Má doma velikou sbírku cédéček a kromě dixielandu si rád poslechne jazzový mainstream i klasickou hudbu.

Mirek Dědek - klarinet

Na klarinet hraje od roku 1953, na další hudební (nejen dechové) nástroje od roku 1956. Má za sebou účinkování v těchto tělesech: Dechová hudba V.Jelínka, Taneční orchestr J.Pantůčka., Plukovní, posádková a přehlídková hudba na vojně, Academic jazz band Kotel,  Orchestr Jiřího Pecháčka Celestýnka, momentálně je stálým členem libereckého Big Bandu M.Ottla. Na klárinet fouká v OLD STARS dixielandu Liberec od 2010.

Pavel Jeníček - 1. trumpeta a zpěv

Profesionál mezi amatéry. Od útlého mládí se věnoval hudebnímu vzdělání, které završil státní konzervatoří v Teplicích v Čechách. Od roku 2001 nastoupil do operního souboru DFXŠ jako 1. trumpetista a později i jako vedoucí trumpetové sekce, kde se věnuje všem hudebním žánrům. Zároveň nastoupil do roku 2012 do Bigbandu Marka Ottla. V stejném roce přijal nabídku do tanečního orchestru Ladislava Bareše. Vedle stálých angažmá spolupracuje se Smetana philharmonic Prague, Bohemians symphony orchestra Prague, Komorní filharmonie Praha, Severočeská filharmonie Teplice, Opera Ústí nad Labem, Soerbische national ensemble Bautzen (DE), Bohemian universal band. Soukromě se věnuje klasickým sólovým koncertům za doprovodu varhan nebo ve spolupráci s operními sólisty po libereckém kraji. Od roku 2018 nastoupil jako učitel hudby do ZUŠ Tanvald a stal členem Old Stars dixieland, kde se vedle trumpetového hraní začal věnovat i sólovému zpěvu.

Miroslav Baše Ing. - 2. trumpeta

Od mládí se vymykal hudebnímu vkusu svých současníků a tíhnul k dixielandu.Své nadšení posílil návštěvou New Orleans v roce 2016 a rok poté již navštěvuje první hodiny hry na trubku. Od roku 2019 přestává hrát výhradně ve své kovoobráběcí dílně a doplňuje společnost pravých gentlemanů v Old Stars.

Petr Munzar čtyřstruné banjo, kytara a zpěv

Tak toto je skutečně nejmladší člen kapely. Hraje i zpívá.

Jaroslav Vlach Ing. Ph.D. - baskytara

Nejmladší člen našeho týmu, ověm ne věkem, ale působením. Jarda pocházi ze Středních čech z hudební rodiny. Po studenských zkušenostech v country kapele, kde hrál na kontrabas, působil dvacet let v tanečním orchestru v Kostelci nad Černými lesy. Zde hrál na basovou kytaru a pístový trombón. Po přesídlení do severních Čech už zůstal u basové kytary.  V našem týmu působí od roku 2021.

Hosté a občasná výpomoc

Jarda Dorčík - kytara a Jirka Kutík - banjo. Oba jsou skvělí hráči a naši kamarádi.